Architektai kuria erdves, kurios įkvepia, informuoja ir sujungia žmones su aplinka. Jie sukuria vizualinį pastato žodyną – unikalias gyvenamųjų namų formas, terasos mastelį ar kiemo ritmą. Jie taip pat atsakingi už tai, kad kiekvienas žmogus turėtų galimybę pasiekti šviesą visose erdvėse, gryną orą ir vaizdus. Tai ypač svarbu projektuojant namus senjorams ar pažeidžiamoms gyventojų grupėms, kurioms reikalingos tam tikros savybės, kad jos jaustųsi saugiai ir patogiai. Prieš samdant architektą, svarbu suprasti kai kuriuos pagrindinius namų projektavimo aspektus. Štai kaip pasirinkti architektą savo projektui. Plačiau: https://www.architektugildija.lt/namu-projektai/
Nuspręskite, ką norite pasiekti
Pirmasis žingsnis – nustatyti, ką norite pasiekti savo naujuose namuose. Tai gali padėti pasirinkti architektą, kuris greičiausiai įgyvendins jūsų tikslus ir lūkesčius. Tačiau kai kurių projektų, pavyzdžiui, renovacijos ar visiškai naujos statybos, atveju tai gali būti neįmanoma. Tada pasistenkite išsiaiškinti, kaip architektas anksčiau sprendė panašius projektus. Geras architektas galės pateikti ankstesnių projektų pavyzdžių, susijusių su jūsų projektu. Pavyzdžiui, jei renovuojate komercines patalpas, galite paprašyti architekto paaiškinti, kaip jis dirbo neseniai renovuodamas panašias patalpas. Tai padės jums suprasti, kokią patirtį turi jūsų architektas, ir įsivaizduoti, kokio sudėtingumo yra jūsų projektas.
Pasikalbėkite su būsimuoju architektu
Kitas žingsnis – pasikalbėti su savo architektu. Čia galite užduoti visus jums rūpimus klausimus apie projektą, įsitikinti, kad jis supranta jūsų lūkesčius, ir užmegzti santykius, kurie tęsis viso projekto metu. Jei galėsite susitikti su architektu asmeniškai, tai padės jums jaustis patogiau. Tačiau, jei negalite susitikti asmeniškai, galite užsisakyti virtualų susitikimą su architektu. Susitikimas telefonu arba per “Skype” gali suteikti jums informacijos, reikalingos priimti pagrįstą sprendimą dėl architekto samdymo. Susitikimo metu būtinai užduokite šiuos klausimus: – Su kokiais iššūkiais teko susidurti įgyvendinant panašius projektus? – Kokie yra jūsų projekto iššūkiai? – Kokie yra kai kurie jūsų projekto privalumai? – Kokie yra jūsų dabartinės erdvės iššūkiai? – Kokie yra kai kurie jūsų dabartinės erdvės privalumai? – Ką darytumėte, kad jūsų naujoji erdvė būtų dar geresnė? – Ką pakeistumėte savo dabartinėje erdvėje?
Darbo apimties nustatymas
Samdant architektą svarbu suprasti darbo apimtį. Darbo apimtis – tai bendras pastato projektavimo ir statybos planas ir procesas. Tai gali padėti suprasti, kokio lygio darbus architektas yra suplanavęs jūsų projektui. Kad suprastumėte darbų apimtį, galite užduoti šiuos klausimus: – Kas yra projektavimo darbai? – Kokie yra statybos darbai? – Ar atliekami interjero darbai? Išorės darbus? – Kokie yra projektavimo ir statybos proceso terminai? – Kokios yra projekto išlaidos? – Ar jums reikia kokių nors specialių leidimų ar leidimų?
Sužinokite, kaip architektas neseniai atliko panašų į jūsų darbą
Pabandykite išsiaiškinti, kaip architektas neseniai atliko panašų į jūsų projektą darbą. Galite paprašyti architekto rekomendacijų iš buvusių klientų arba pabandyti sužinoti iš kitų šios srities specialistų. Taip pat galite pabandyti rasti ankstesnių projektų pavyzdžių socialiniuose tinkluose arba paprašyti architekto pateikti jo darbų nuotraukų jo interneto svetainėje. Svarbu suprasti, kaip architektas dirbo su panašiais projektais praeityje. Tai padės jums suprasti jo patirties lygį ir jūsų projekto sudėtingumo lygį.
Paprašykite ankstesnių klientų rekomendacijų
Kitas būdas rasti architektą – paprašyti rekomendacijų iš draugų ir šeimos narių, kurie prieš jus samdė architektą. Taip pat galite pabandyti surasti architektus, kurie įgyvendino projektus jūsų mieste ar valstijoje. Tai padės jums suprasti, kokią patirtį turi architektai, ir geriau įsivaizduoti savo projekto sudėtingumo lygį.
Paprašykite virtualios ekskursijos su baigto projekto vaizdo įrašu vietoje
Jei turite galimybę apsilankyti architekto biure, tai padės jums geriau suprasti architekto darbą ir patirties lygį. Be to, galite paprašyti virtualios ekskursijos po architekto biurą su baigto projekto vaizdo įrašu vietoje. Virtuali ekskursija padės jums suprasti, kokie darbai buvo atlikti ankstesniuose projektuose ir kokia yra architekto patirtis. Taip pat galėsite pamatyti, kaip architektas dirba ir kaip veikia jo biuras. Be to, virtuali ekskursija su vaizdo įrašu vietoje yra puikus būdas padėti jums priimti pagrįstą sprendimą dėl architekto samdymo.
Pokalbiai su architektu ir jo samdymas
Prieš pasirašydami sutartį būtinai pasikalbėkite su architektu ir jį pasamdykite. Svarbu suprasti, kokią patirtį turi architektas ir kokio sudėtingumo yra jūsų projektas. Geras architektas sugebės suteikti jūsų poreikius ir biudžetą atitinkančias paslaugas. Taip pat svarbu suprasti, kad architektai yra darbuotojai, kurie pagal įstatymus privalo teikti paslaugas. Tai reiškia, kad jei jūsų netenkina architekto teikiamų paslaugų lygis, galite imtis veiksmų.